Uppfödare som är medlemmar i JSK

Denna service är endast till för uppfödare som är medlem i Japansk Spetsklub. För att finnas med här mäste man ha kennelnamn, eller vara under registrering i SKK. Japansk Spetsklubben tar inget ansvar för de uppfödare som finns med på uppfödarlistan.Vill ni finnas med i vår kennelförteckning, maila in dina uppgifter till   webmasters@japansk-spetsklubb.se   

 

Aftonros Kennel

Rose­Marie och Roger Ekström

0725 550258/0702 137180

E­mail: ekstrom98@hotmail.com

Gotland

Alegros Kennel

Irene Petterson

0730332797

Hemsida: www.kennelalegros.se

Email: alegroskennel@gmail.com

Oskarshamn

Betty­Boopś Kennel

Carina Karlsson

070­2742127

Hemsida: www.bettybopskennel.se

Email:carinakarlsson.paboda@hotmail.com

Söderåkra

 

Bländvita Kennel

Ida Otterholm

073 8­021171

Hemsida: www.bländvita.se

E­mail: kontakt@idaotterholm.se

Askersund

Chezzay’s Kennel

Mikaela Sandbacka

073­ 5286304

Hemsida: www.chezzays.com

E­mail: mikaela@chezzays.com

Södertälje

Crepellos Kennel

Isabella Lager

070 4­962882

Hemsida: www.crepello.se

E­mail: crepelloisa@gmail.com

Billeberga

Edelbi'z Kennel

Ellinor & Birgitta Edström

0730422395

Hemsida: www.edelbiz.kennelsida.com

Email: E_edstrom@telia.com

Sundsvall

Elliegårdens Kennel

Bodil Åslund Rösth

070­ 259 69 69

Hemsida: www.elliegarden.se

E­mail: bodil@elliegarden.se

Lillhärdal

Enfloy'z Kennel

Ewa Werner

0227­14388

Hemsida: www.enfloyz.se

E­mail: kennel@enfloyz.se

Eskilstuna

Highcoast Peekaboos Kennel

Anette Olofsson

070 3042464

Hemsida: www.ljuvligavita-hundar.se

E mail: anette104@spray.se

Docksta, Kramfors

Isumi's Kennel

Carina Lundgren

0171­474140

Hemsida: www.isumiskennel.com

E­mail: lundgren@isumiskennel.se

Enköping

Kannibalen’s Kennel

Christina Thursfield

0435­442418 / 070­ 9526776

Hemsida: www.kannibalenskennel.se

Email:kannibalenskennel@gmail.com

Ljungbyhed

Kullhagas Kennel

Lars-Göran Granberg

070 415 06 29

Hemsida: https://www.facebook.com/Kullhagas

E­mail: 

Bankeryd

Kvarnlyckans Kennel

Ann och Susanna Engström

016­ 73088

Hemsida: www.kvarnlyckans.se

E­mail: nettis_87@hotmail.com

Eskilstuna

Mellskogens Kennel

Yvonne Rengren

0768­320749

Hemsida: www.mellskogens.webber.se

E­mail: rengren.yvonne@telia.com

Österfärnebo

Moalitz Kennel­

Yvonne och Robert Karlsson

070­ 2498116

Hemsida: www.moalitz.com

E­mail: yvonne@moalitz.com

Uppsala

Noidens Kennel

Maggan Siljeström

0152­32674

Hemsida: www.noidenskennel.se

E­mail: noiden@bredband.net

Strängnäs

Red Aire Kennel

Ulla­Britt Gylefors

070­ 5818376 / 08­ 55042000

Hemsida: ingen

E­mail: ub.gylefors@hotmail.com

Enhörna

Rosspetsens Kennel

Linda Lager

070­ 664 69 22

Hemsida: www.rosspetsenskennel.se

E­mail: lindalager1@hotmail.com

Skokloster

Rowley’s Kennel

Rose­-Marie Emery & Monica Algotsson

072-4496 010 / 073-0520422

Hemsida: www.rowleys-kennel.se

E­mail: rowleys@hotmail.com

Eskilstuna

Silvermånens Kennel

Elisabeth Risberg

0278­37122

Hemsida: ingen

E­mail: elisabetr@spray.se

Bollnäs

Sjölyckan's Kennel

Eva Bjarnesjö

070-2654736/0530-10576 

Hemsida: www.sjoelyckans-kennel.se

Mellerud 

Snöblommans Kennel

Marie Ahlström

Mobil 070-2549158

Hemsida: ingen

Email:

Eskilstuna

Snösnos Kennel­

Lena och Jan­Erik Binggeli

072­ 1879100 / 070­ 1721244

Hemsida: www.snosnos.se

E­mail: lena.binggeli@bredband.net

Bro

Tinto's Kennel

Maria Edwardsson 

Mobil: 070-045 6969

Hemsida: Ingen

Email: mariaedvardsson65@hotmail.com

Borlänge  

Vitaminas Kennel­

Anne Huhtanen

073 2­644686 

Hemsida: www.vitaminas.se

E­mail: vitaminaskennel@gmail.com

Mölndal

Wisexs Kennel

Inger Johansson

08­ 58173578

Hemsida: www.wisexs.se

E­mail: 08­58173578@telia.com

Kungsängen

Yukiko's Kennel

Katarina Lenander

0303­ 773451

Hemsida: ingen

E­mail: katarina.lenander@home.se

Ödsmål

Zewens Kennel

Gunnar Nilsson

0413-70831/070-5664335

Email: nissezewens@gmail.com

Marieholm

Utländska Uppfödare

Kennel Dunlin

Elna Kleiv

Mobil : 0047 91668599

Email : elna.kleiv@telefiber.no

Hemsida : www.kennel-dunlin.com

Norge

Grandelight's Kennel

Grethe Nykkelmo

+4798 41 51 45

Hemsida: www.123hjemmeside.no/grandelight

E­mail: grethenykkelmo@gmail.com

Norge

Jukila's Kennel

Lisbeth Holm

+45 2511 8691

Hemsida: https://jukilas.dk/

Email:Julias.jap@gmail.com

Holbæk Denmark

Kennel Noblewhite

Kirsi Vähätalo

+358 50 3803994

Hemsida: www.noblewhite.fi

email: kennel.noblewhite@gmail.com

Finland

Slåbodas Kennel

Stina Hween

070 8­131985

Alicante

Spanien

Wilmaya Kennel

Tore o Tone Botten

+4762586500

Hemsida: www.wilmaya.com

E­mail: tobottor@online.no

Norge

 

 

 

Kontakt

Japansk Spetsklubb Ordförande: Carina Lundgren 0171-474140 ordforande@japansk-spetsklubb.se